Filmy Online

Historický

http://big.over.cz/files/55xzf5q9uj6nwej0y27p.png


Nasledujúci biblický príbeh rozpráva o Petrovi – Šimonovi (Omar Sharif), ktorý bol rybárom a pochádzal z galilejskej Betsaidy. Ježiš ho povolal spolu s bratom ako svojich prvých učeníkov. Ježiš ho neskôr vyvolil za apoštola. Peter patril do úzkeho kruhu jeho dôverníkov, hovoril ako predstaviteľ všetkých dvanástich učeníkov. Peter ako prvý uveril, že Ježiš je Kristus – prisľúbený Mesiáš a Boží syn. Keď Ježiša zatkli, trikrát ho zaprel vo veľkňazovom paláci, ako mu Pán predpovedal, ale úprimne to oľutoval. Keď Ježiš vstal z mŕtvych, zjavil sa mu medzi prvými, aby bol vierohodným svedkom jeho zmŕtvychvstania. Po Ježišovom nanebovstúpení Peter vystupoval ako predstavený jeruzalemského kresťanského spoločenstva. Mal moc uzdravovať chorých. Prvým uzdraveným bol muž chromý od narodenia, ktorý pri chrámovej bráne prosil o almužnu. Keď judejský kráľ Agrippa videl, ako v celej krajine rastie počet Kristových stúpencov, začal ich kruto prenasledovať. Aj Petra dal uväzniť a odsúdil ho na smrť. Lenže v noci pred popravou sa v žalári zjavil anjel, zázračne rozlomil Petrove okovy, a vyviedol ho na slobodu. Peter potom odišiel do Antiopchie a odtiaľ do Ríma. V Ríme svojím kázaním obrátil na kresťanskú vieru mnoho ľudí…

Poslyšte příběh ze starověkého Egypta třináct století před Kristem. Příběh muže - někdejšího novorozence poslaného po Nilu v malé lodičce spletené z ptáčnických uzlů, jenž se stal ve své zemi slavným a vstoupil do dějin. Nikdo nebyl tak blízko bohům sni smrti, faraonově přízni ani jeho zatracení, jako Sinuhet. Jako lékař chtěl pomáhat výhradně chudým, láska k proradné Nefer ho stála vlastní čest i veškerý majetek a málem také život. Slyšte životní příběh tohoto neobyčejného muže.

Americký historický film o muži, který nebojoval za vlast, nebojoval za svobodu a stal se postrachem pro nepřítele a legendou pro svůj lid i budoucnost. Skotsko na začátku 18 století: kvůli komplotu proradného Angličana Cunninghama musí vůdce klanu Rob Roy uprchnout do hor. Aby však pyšného a nezáludného horala dostal, je Cunninghamovi dost dobrý každý prostředek. Vypálí Royovu usedlost a znásilní jeho krásnou ženu Mary.

Po ztřeštěných komediích plných pubertálních úletů (Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků) natočil jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších režisérů současnosti Karel Janák dobrodružnou komedii pro celou rodinu.Příběh dobrodružné komedie Ať žijí rytíři nás zavede do temných zákoutí mohutného hradu a nedaleké tvrze, které se vyzývavě tyčí v těsném sousedství, obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého, hrabivého a dokonale slizkého souseda Albrechta z Krvenos, který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit. Zdá se, že zlo už má vyhráno. Albrecht ovšem brzy zjistí, že vyzrát nad partou malých rytířů je někdy těžší, než porazit armádu Saracénů… Podaří se dětem zvítězit nad mnohem silnějším nepřítelem? Toto tajemství budou diváci s hrdiny rozplétat v příběhu plném alchymie, rytířů a katapultů.

Bol to čas, v ktorom sa bojovalo o život každý deň. Bola to cesta, na ktorej niektorí prežili celý svoj život. Bola to cesta, na konci ktorej čakala vytúžená sloboda… Biblický príbeh Mojžiša, ktorý sa podujal vyviesť svoj národ z egyptského otroctva…

Itálie dvanáctého století. Sever země ovládá německý imperátor Frederick I. Hohenstaufen, přezdívaný Barbarossa. Kromě podmaněného severu touží dobít také střední a jižní Itálii a znovuoživit slávu velké říše založené už Karlem Velikým. Jeden muž z Milána sestavil armádu devíti set mladých mužů: Společenství smrti. Ten muž se jmenuje Alberto Da Giussano a jeho snem je porazit imperátora a znovu tak získat svobodu pro země ze severu. Než však k tomu dojde, svede ještě Milán, obležený Barbarossovým vojskem, svůj boj o život. Náš příběh začíná v době, kdy Alberto je ještě malým chlapcem a Barbarossa má vousy rudé…

V průběhu španělské občanské války přišlo o život přes milion lidí. Dva miliony pak skončily ve vězení a půl milionu Španělů odešlo z vlasti pryč. I v takovém prostředí ale mohla existovat láska.
Justo Calderón byl idealistický republikánský právník, který bojoval proti Francovu režimu skrze vlny nezávislého rádia. Byl hlasem revoluce a říkal vše, na co se jiní ani neodvážili pomyslet. A byť s jeho aktivitami nesouhlasila, z domova jej podporovala jeho milující manželka Manuela. Stavět se do cesty diktátorům se ale jen málokdy vyplácí a vendeta generála Franca na sebe nenechala dlouho čekat. Přicházejí vojáci, zatýkají Justa, odvádějí ho kdovíkam a Manuela tomu může jen přihlížet. Zůstává sama s dětmi, bez jakýchkoli prostředků, s cejchem ženy anarchisty. Přesto se ale nevzdává. A zatímco roky plynou, věnuje veškerou energii výchově potomků a hledání milovaného muže. Možná se nikdy nechtěla zaplést s politikou, ale prožitá příkoří z ní nakonec vychovala bojovnici.
V hlavních rolích expresivního koprodukčního válečného dramatu, oceněném na filmovém festivalu v Mnichově, přicházejí María Valverdeová a Juan Diego Botto.

Ve filmu sledujeme život reálné historické postavy Yip Mana, mistra bojového umění Wing Chun, v časovém horizontu před a v období japonské okupace Číny. Snímek nabízí velkou porci bojových scén.

Čína, rok 1937. Německý podnikatel John Rabe vede v Nankingu německou pobočku Siemensu a stane se svědkem bombardování města Japonci. Čínští obyvatelé se v panice ukryjí na firemních pozemcích, které Rabe prohlásí za ochrannou zónu a stane se tak pro stovky Číňanů tím, čím Oscar Schindler pro stovky Židů v Německu.

Pohled do života bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely (Morgan Freeman) v průběhu jeho prvního prezidentského období, kdy se v roce 1995 rozhodl pořádat MS v rugby a využít této příležitosti k sjednocení obyvatel a své, předchozím režimem zničené země…
 
BigOVER